Wczytuję dane...

Niwelacja terenu – jakie maszyny będą ci potrzebne?

Czym jest niwelacja terenu?

Z technicznego punktu widzenia prace związane z niwelacją terenu to jedne z podstawowych czynności, które trzeba zrealizować jeszcze przed rozpoczęciem budowy nowego domu. Na samym wstępie wykonywane są bardzo dokładne pomiary pomiędzy poszczególnymi punktami znajdującymi się na posesji. Etap ten jest niezwykle istotny, gdyż pozwala jednoznacznie określić, w jakiej pozycji w stosunku do drogi znajduje się działka i jak zaplanować dalszą część robót. Uzyskane informacje wykorzystywane są następnie do fizycznego wyrównania terenu, czyli procesu, który obejmuje czynności prowadzące do przeobrażenia działki w taki sposób, aby na jej powierzchni nie występowały już ani nierówności, ani spadki.

Wbrew powszechnie panującej opinii niwelowanie, wyrównanie terenu nie polega jedynie na usunięciu nadmiaru ziemi. Nierzadko można spotkać się z sytuacją, w której do zasypania dołów i zagłębień dodatkowy grunt trzeba dostarczyć z zewnątrz. Jeżeli zatem poszukujesz kompleksowego wsparcia w tym zakresie, to zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty sprzedażowej. Jesteśmy przekonani, że poradzimy sobie z każdym wyzwaniem!

Maszyny do niwelacji terenu

Wiemy, że klientom bardzo zależy na tym, aby roboty ziemne dotyczące niwelowania oraz wyrównywania terenu zostały przeprowadzone zarówno bezpiecznie, jak i przede wszystkim sprawnie. Do realizacji tych założeń konieczne staje się wykorzystanie ciężkiego sprzętu. Jednym z najnowocześniejszych dostępnych rozwiązań są tzw. levellery, czyli automatyczne łaty zaprojektowane z myślą nie tylko o samej niwelacji, ale także o rozkładaniu podsypki oraz kruszywa.

Pozwalają one na wydajne poziomowanie placów, parkingów, boisk sportowych oraz hal. Urządzenia tego typu montuje się na ładowarkach kołowych, gąsienicowych, czy koparko-ładowarkach. Istnieje również opcja instalacji bezpośrednio na ramieniu koparki. W zależności od konfiguracji zestawu cały proces może odbywać się automatycznie, czyli w wariancie 3D, lub półautomatycznie – w wariancie 2D.

AP 3D PUSH-PULL LEVELLER PROFILER

AP 3D Leveller Push-Pull. To wielofunkcyjna maszyna przeznaczona przede wszystkim do zagęszczania i poziomowania gruntu. Idealnie nadaje się do niwelowania, a także do rozkładania piasku, gruboziarnistego żwiru oraz pozostałych kruszyw. Najlepiej sprawdza się przy budowie dróg, parkingów, placów, chodników i hal. Co jednak najważniejsze – po przeprowadzeniu wyrównywania i wygładzenia – powierzchnia od razu nadaje się do położenia na niej kostki brukowej lub płyt.

AP PUSH-PULL LEVELLER PROFILER 2D

W naszym sklepie znajduje się również maszyna AP PUSH-PULL LEVELLER PROFILER 2D. Została ona opracowana na podstawie innowacyjnego systemu, dzięki któremu istnieje możliwość rozprowadzania kruszywa zarówno podczas poruszania się do przodu, jak i do tyłu. To właśnie dzięki temu wyrównywanie terenu przebiega niezwykle sprawnie. Dla zachowania jak najwyższej jakości prac – nachylenie poprzeczne oraz wysokość są stale kontrolowane przez specjalistycznie zaprojektowane lasery 2D i przez czujnik ultradźwiękowy. Maszyna świetnie sprawdza się podczas inwestycji związanych z budową dróg, parkingów, placów i hal.

AP POWERBLADES

Jest to kompaktowa i zarazem wielofunkcyjna maszyna przeznaczona do rozprowadzania, zagęszczania oraz poziomowania gruntu. Bardzo dobrze sprawdza się zatem podczas wyrównywania terenu. Co wyróżnia ją na tle innych urządzeń? W razie zaistnienia takiej konieczności tył maszyny może zostać wyposażony w specjalny nóż tnący, który pozwala precyzyjnie wykonać ostatnią końcową warstwę niwelacji.

LEWLER - AP BASIC LEVELLER PROFILER

Dzięki wykorzystaniu precyzyjnego sterowania w wariancie 2D – maszyna doskonale nadaje się do niwelowania i wyrównywania różnego rodzaju materiałów takich jak przede wszystkim piasek oraz żwir. Tył urządzenia wyposażony jest w nóż tnący, a przód natomiast – w łatę profilującą. Dzięki temu AP BASIC LEVELLER PROFILER sprawdzi się podczas każdej inwestycji budowlanej.

AP LEVELLER PROFILER BULLBLASTER

W tym przypadku tył maszyny wyposażony został w nóż tnący, a przód – w płytę wykańczającą z łyżką przeznaczoną do transportu materiałów. Dzięki doskonale przemyślanej konstrukcji AP LEVELLER PROFILER BULLBLASTER idealnie sprawdzi się podczas prac dotyczących wyrównywania, zagęszczania i poziomowania terenu. Urządzenie współpracuje z zaawansowanymi systemami sterowania 2D i 3D, dzięki czemu roboty ziemne zawsze przebiegają sprawnie.