Wczytuję dane...

Jak wykonać niwelację terenu?

W katalogu sklepu internetowego Techpro.pl dostępne są profesjonalne maszyny do niwelacji terenu. Zebraliśmy tu urządzenia w wielu wersjach, w tym modele AP push pull profiler 3D lub profiler 2D. Łata automatyczna Profiler (Leveller) jest powszechnie stosowana w budowlanej i trudno jest sobie wyobrazić wiele inwestycji bez tego produktu. Taki sprzęt pozwala uzyskać optymalną niwelację danej powierzchni. Zachęcamy do zakupu naszych przystawek oraz do sprawdzenia krótkiego omówienia metod niwelacji gruntu. . 

Maszyny do niwelacji terenu – zastosowanie

Maszyny do niwelacji terenu firmy AP MAchinebouw sprawdzą się w inwestycjach większego i mniejszego kalibru. Wszelkie inwestycje budowlane wymagają odpowiedniego przygotowania nawierzchni, Kluczowym zadaniem jest bez wątpienia niwelacja terenu za pomocą odpowiedniej maszyny, dzięki której jest możliwe optymalne wyrównanie i profilowanie gruntu na całym obszarze roboczym. Do takich działań doskonale nadaje się leveller (profiler) marki AP Machinebouw AP Push-Pull, który dostępny w wersji z sterowaniem 2D i 3D. Użycie sprzętu budowlanego tej kategorii zalecane jest przy następujących inwestycjach takich jak: budowa dróg, ulic, placów, hal, chodników, oraz wszędzie tam, gdzie potrzebna jest precyzyjna niwelacja terenu.

Leweler (profiler) AP push pull bardzo często wykorzystywany jest do niwelacji terenu oraz precyzyjnego rozkładania podsypki i kruszywa pod kostkę brukowa. Użycie tak zaawansowanego i precyzyjnego urządzenia pozwala znacznie skrócić czas pracy, przy jednoczesnym uzyskaniu optymalnego efektu końcowego.

Maszyna do niwelacji terenu

Leveller do niwelacji terenu – działanie

Profesjonalna maszyna do niwelacji terenu pozwala w krótkim czasie wyrównać powierzchnię oraz precyzyjnie rozłożyć podbudowę (kruszywo, podsypkę, piasek) i przygotować ją do dalszych prac takich jak np. układanie kostki brukowej. Łata automatyczna Leveller AP Push-pull równomiernie rozmieszcza masy kruszywa lub innego rodzaju podbudowę, zasypując zagłębienia i profilując podłoże, w rezultacie tworząc równą powierzchnię oraz wszelkiego rodzaju przełamania, spady lub kopertowanie.

Do niwelacji terenu doskonale sprawdzi się maszyna Leveller AP push pull, oferująca funkcję rozprowadzania, wstępnego zagęszczania oraz poziomowania gruntu. Profiler sterowany jest za pomocą systemu 2D lub 3D.

Sterowanie 2D odbywa się za pomocą odbiorników laserowych firmy TOPCON oraz niwelatora laserowego. Jeżeli zaś zachodzi potrzeba sczytania parametru niwelacji z innego punku odniesienia takiego jak np. krawężnik lub linka maszyna może zostać wyposażona w jeden lub dwa czujniki ultradźwiękowe Topcon Sonic Tracker.

Sterowanie 3D maszyny zapewnione jest dzięki Tachimetrowi robotycznemu firmy Topcon. Sterowanie 3D zalecenie jest wszędzie tam, gdzie wykonawca otrzymuje już gotowy projekt prac od geodety. Dodatkowo zestaw bardzo często wyposażony jest w tyczkę pomiarową z pryzmą, która pozwala na samodzielne wykonanie projektu geodezyjnego lub naniesienie poprawek w istniejącym projekcie

Profiler 2D i 3D do niwelacji terenu

W ofercie mamy wiele modeli prifilerów i łat automatycznych do precyzyjnego niwelowania oraz rozkładania podsypki i kruszywa. Maszyny takie jak Leveller AP BullBlaster, AP Push Pull leveller posiadają różną szerokość roboczą, wysokości ostrza oraz wagę co pozwala idealnie dopasować maszynę do potrzeb klienta. W razie problemów z wybraniem optymalnego profilera (levellera) zachęcamy do kontaktu z naszym biurem obsługi. Pracownicy Techpro.pl dobiorą odpowiednią maszynę dla każdego klienta, a także polecą dodatkowe akcesoria, które mogą okazać się przydatne w danej inwestycji.