Wczytuję dane...

Zagęszczarki gruntu

Przejdź do opisu kategorii

  ZAGĘSZCZARKI PŁYTOWE DO GRUNTU, UBIJAKI WIBRACYJNE, SKOCZKI

  W katalogu naszego sklepu internetowego profesjonalna zagęszczarka gruntu dostępna jest w wielu wariantach. Jesteśmy doświadczonymi dystrybutorami sprzętu budowlanego od najlepszych marek, dlatego zebrany tutaj asortyment produktów wyróżnia się wysoką jakością. Zapewniamy też duży i urozmaicony wybór sprzętu o zróżnicowanych parametrach technicznych. Z tego powodu w Techpro.pl każdy klient znajdzie urządzenie odpowiadające jego indywidualnym potrzebom. Możemy zaproponować też dobre ceny, a także usługę wynajmu różnego typu maszyn na preferencyjnych warunkach. 

  Profesjonalna zagęszczarka gruntu na budowie

  Oferowane przez nas maszyny są powszechnie stosowane w branży budowlanej. Jak sama nazwa wskazuje, zagęszczarki gruntu służą do uzdatniania podłoża przed rozpoczęciem dalszych robót na jego obszarze. Bez takiego urządzenia trudno sobie wyobrazić wiele inwestycji. Dotyczy to nie tylko budowy obiektów, ale też renowacji chodników czy nawet prac prowadzonych na terenie prywatnych posesji. Dlatego sprzęt z tej kategorii cieszy się dużym powodzeniem wśród klientów zainteresowanych kupnem lub wynajmem, a my sprzedajemy go w wielu wersjach. 

  Wbrew pozorom podłoże nie ma przeważnie jednolitej, twardej konsystencji, która jest wymagana w przypadku prac budowlanych prowadzonych na jego powierzchni. W rzeczywistości podłoża różnego typu mają niespójną strukturę, pełną warstw wody oraz pęcherzyków powietrza. Takie uformowanie jest powszechne i naturalne, a jednocześnie niepożądane w przypadku różnego typu inwestycji. Dotyczy to szczególnie gruntów luźnych, które trzeba uzdatnić z pomocą profesjonalnej zagęszczarki przed rozpoczęciem prac budowlanych. 

  Zagęszczarki gruntu – działanie i zastosowanie

  Nowoczesne urządzenia budowlane korzystają z innowacyjnych technologii pozwalających osiągnąć zamierzony efekt w krótkim czasie. Zagęszczarka do gruntu jest alternatywą dla walca drogowego, stosowaną przeważnie w trakcie robót budowlanych mających miejsce na mniejszej powierzchni. Sposób działania tego urządzenia jest bardzo prosty i zapewnia optymalne efekty. Maszyna zmienia strukturę podłoża za pomocą wibracji genero

  Dzięki drganiom o odpowiedniej częstotliwości zagęszczarka do gruntu może znacznie go utwardzić, pozbywając się z jego struktury pęcherzyków powietrza. Rezultatem pracy maszyny budowlanej jest wypełnienie i uszczelnienie pustej przestrzeni w podłożu z pomocą kruszywa znajdującego się w wyższych partiach ziemi. Taka technika umożliwia natychmiastowe ubicie powierzchni ziemi i zwiększenie jej wytrzymałość na obciążenia.

  Urządzenia służące do utwardzania i zagęszczania przeznaczone są do uzdatniania różnego typu podłoży, w tym betonu i asfaltu, bez względu na ich strukturę. Dzięki temu profesjonalne maszyny z tej kategorii znajdują szerokie zastosowanie w branży budowlanej i można je spotkać na większości placów budowy. Sprzęt okaże się przydatny w trakcie następujących inwestycji:

  • układania kostki brukowej,
  • ubijania ścieżek rowerowych,
  • kładzenia przewodów,
  • mniejszych prac drogowych.

  Parametry zagęszczarki do gruntu – jak wybrać urządzenie?

  W ofercie naszego sklepu internetowego klienci znajdą profesjonalne zagęszczarki gruntu wyróżniające się doskonałymi parametrami. Zebrane tutaj maszyny budowlane mają trwałą konstrukcję i wygodne uchwyty, które nie przenoszą wibracji na użytkownika. Oferujemy modele o zróżnicowanych parametrach i funkcjach przeznaczone do inwestycji budowlanych różnego typu. W trakcie wyboru urządzenia warto zwrócić uwagę na następujące cechy:

  • rozmiar płyty roboczej,
  • generowana siła odśrodkowa,,
  • częstotliwość wibracji,
  • rodzaj silnika.

  Kluczowym parametrem jest bez wątpienia rozmiar płyty roboczej, od którego jest uzależniona wydajność maszyny – im większy tym jest lepsza. Na efektywność pracy wpływa także prędkość posuwu danego modelu. Oferujemy zagęszczarki gruntu w wersji budżetowej, jak również modele o zaawansowanych parametrach technicznych, przeznaczone do bardziej zaawansowanych robót. Klientów, którzy mają problem z wyborem konkretnej maszyny budowlanej, zachęcamy do kontaktu z naszym biurem. Pracownicy Techpro.pl doradzą optymalny wariant, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby użytkownika.