Wczytuję dane...

Skoczki do ubijania ziemi - skoczek budowlany

Przejdź do opisu kategorii

Nasz sklep internetowy jest najlepszym miejscem dla klientów chcących zamówić profesjonalny ubijak stopowy dobrej cenie. W Techpro.pl można znaleźć różnorodne maszyny służące do uzdatniania gruntu, które mają szerokie zastosowanie w branży budowlanej. Inne nazwy na to samo urządzenie to skoczek i zagęszczarka stopowa stosowane są zamiennie przez producentów. W prezentowanym tutaj asortymencie sprzedajemy wyłącznie sprzęt od sprawdzonych marek, który ma bardzo dobre parametry techniczne i działa niezawodnie przez wiele lat.

Zadaniem tego urządzenia jest zwiększenie gęstości gruntu (zagęszczanie gruntu ) w trudno dostępnych miejscach.  Stosowane do różnych wszelkich prac: w wykopach, w trakcie budowy wodociągów, kanalizacji, urządzania terenów zielonych lub podczas zasypywania fundamentów.

Obecnie urządzenia tego typu są przystosowane do długotrwałej i bezpiecznej pracy. Nowoczesne urządzenia tego typu posiadają amortyzowany uchwyt, który ogranicza wibracje na linii ramię-dłoń, który wyklucza ew. problemy zdrowotne operatora, poprawia komfort pracy.

Zagęszczarka stopowa ( skoczek) – jak działa?

Urządzenia stosowane do uzdatniania podłoża są powszechnie spotykane na placach budowy, bez względu na skalę inwestycji. Prezentowany tutaj skoczek budowlany przeznaczony jest do utwardzania gruntu w miejscach trudno dostępnych, gdzie walec drogowy czy standardowa zagęszczarka nie dotrą. Ubijaczka do ziemi umożliwia zwiększenie stopnia jej twardości, co jest koniecznie przed rozpoczęciem prac na danej nawierzchni. Z jej pomocą można odpowiednio przygotować grunt pod inwestycję i uniknąć zapadania się podłoża po dłuższym czasie od jej zakończenia. 

W powierzchni gruntu znajduje się mnóstwo pustych przestrzeni wypełnionych pęcherzykami powietrza, a także warstw wody. Taka struktura sprawia, że dana nawierzchnia nie nadaje się do położenia kostki brukowej czy chodnika i powinna zostać wcześniej uzdatniona. Ziemia o niedostatecznie twardej konstrukcji z czasem będzie się zapadać, co spowoduje nieestetyczne zmiany w jej górnej warstwie. Wykorzystanie skoczka budowlanego pozwoli uniknąć groźnych sytuacji i przygotować glebę do inwestycji. 

Profesjonalny ubijak do ziemi utwardza ją z pomocą wibracji generowanych przez stopę roboczą. Pęcherzyki powietrza zostają rozbite, a w ich miejsce trafia górna warstwa kruszywa, tworząc spójną całość. Dzięki temu grunt jest optymalnie utwardzony i ubity, a w rezultacie zwiększa się jego odporność na wszelkie obciążenia. Jest to szczególnie istotne w przypadku układania płytki brukowej. Bez odpowiedniego uzdatniania nawierzchni przed rozpoczęciem pracy woda oraz powietrze znajdujące się w dolnych warstwach zaczną parować, powodując zapadanie się kostki.

Zagęszczarka skoczek do ziemi – jaką wybrać?

W ofercie Techpro.pl zagęszczarka stopowa (skoczek) występuje w wielu rozmaitych wariantach. Poszczególne modele mają zróżnicowane parametry, wpływające na wydajność urządzenia oraz jego cenę. W trakcie wyboru konkretnego modelu warto zwrócić uwagę na poniższe cechy:

  • moc silnika,
  • rozmiar stopy,
  • prędkość roboczą,
  • typ silnika,
  • częstotliwość drgań. 

Od tego, jakie wymiary ma stopa wibracyjna w skoczku budowlanym, uzależniona jest jego wydajność. Na potrzeby dużych inwestycji warto sięgnąć po modele o większym rozmiarze, który krótkim czasie uzdatni znaczną powierzchnię gruntu. Istotnym parametrem jest także moc oraz rodzaj silnika - w ofercie mamy ubijaczki do ziemi napędzane benzyną lub dieslem. Chętnie doradzimy przy wyborze odpowiedniej zagęszczarki, która spełni wszystkie specyficzne wymagania każdego klienta – zapraszamy do kontaktu z naszym biurem obsługi!